Monday, December 8, 2014

Josef Unucka

Josef Unucka 
 
  Kresbě tužkou se věnuji od počátku 90. Let a v roce 2000 proběhla má výstava v prostorách Univerzity v Karviné, která byla charitativní akcí nadace Zdravé město. Všechny kresby byly prodány, rozdány a jako vzpomínka mi zůstalo jen pár fotek z vernisáže.

  Po roce 2000 jsem si dal několik let pauzu s kresbou a spíše občas, jako samouk, jen zkoušel pracovat na různých detailech tváře a těla.
  Poté přišel čas na první mé portréty. Ty byly blízko mým představám kresby tváře, výrazů, zachycování stínů obdobně jako fotografie a čím dál více jsem se věnoval větším a větším detailům.

  Nenavštěvoval jsem nikdy žádný výtvarný kurz, školení, či lekce, nečetl jsem ani odbornou literaturu a nemám toto ani v plánu. Učil jsem se vždy z prací mých vzorů z internetu a samozřejmě nejvíce mi dala samotná praxe – tužka, papír a guma .
  Nesnažím se dělat umění a nepovažuji se za umělce, jen ve volných chvílích, vedle svého zaměstnání relaxuji s tužkou nad papírem. Nesnažím se ani kresbami vyjádřit žádný svůj názor, pohled, myšlenky či nálady v tom či onom období... 
  Josef Unucka


 No comments:

Post a Comment